دسته‌ها
فوتبال ورزشی

عکس های لیونل مسی در سال 2023

لیونل آندرس مسی (به اسپانیایی: Lionel Andrés Messi؛ زادهٔ ۲۴ ژوئن ۱۹۸۷) که با نام لئو مسی نیز مشهور است، بازیکن فوتبال اهل آرژانتین است که در پست مهاجم و به عنوان کاپیتان برای تیم ملی آرژانتین و باشگاه اینتر میامی بازی می‌کند. او به‌طور گسترده به‌عنوان یکی از برترین بازیکنان تاریخ دانسته می‌شود. وی تنها بازیکن تاریخ فوتبال است که هفت بار برندهٔ توپ طلا و شش بار برنده کفش طلای اروپا شده‌است. او در طول دوران حرفه‌ای‌اش، بیش از ۸۰۰ گل برای باشگاه و کشورش به ثمر رسانده و رکورد بیشترین تعداد گل (۶۷۲) را به عنوان بازیکن برای یک باشگاه (بارسلونا) دارد.
لیونل مسی با حضور در مسابقه فینال برای بیست و ششمین بار در یک دیدار جام جهانی به میدان رفت تا با عبور از لوتار ماتئوس رکورددار بیشترین تعداد بازی تاریخ جام جهانی شود. کاپیتان آرژانتینی‌ها که یک بار ۸ سال قبل در فینال مغلوب شده بود این بار اجازه نداد این حسرت ادامه یابد و با فتح جام خود را در کنار مارادونای افسانه‌ای قرار داد. حالا مسی و مارادونا هر دو یک بار قهرمان جهان و یک بار هم نایب قهرمان این مسابقات شده‌اند.
بسیاری از منتقدان فوتبال او را به دلیل عدم کسب جام جهانی مورد نقد قرار می‌دادند اما حالا با بالای سر بردن این کاپ، دیگر کمتر کسی می‌تواند او را بهترین بازیکن تاریخ دنیای فوتبال ننامد.
روزنامه اسپانایی مارکا که با انتشار تصویری از مسی تیتر زده است: «تو شایسته رسیدن به این جام بودی». همچنین دیگر نشریه مشهور اسپانیایی یعنی آ.اس نیز به تمجید از لیونل مسی پرداخته و از این تیتر استفاده کرد: «دنیا متعلق به مسی است».